Žena za pultem
S01E01 - Anna nastupuje
Je leden, těsně po svátcích. Anna Holubová (Jiřina Švorcová) rázná, pragmatická žena s dlouhou praxí vedoucí prodejny, nastupuje do nové práce, jako prodavačka do samoobsluhy do oddělení lahůdek. Přijímá ji vedoucího Karas (Vladimír Menšík), který ji komplimentem říká, že je na hezký ženský, ona odpovídá, že mužský od jistého okamžiku nemůže ani cítit, což dává cosi tušit. Poznává své kolegy: hudrující babi Kubánkovou (Marie Mottlová) z úseku lahví, věčně hladovou Zuzanu (Simona Stašová), skladníka Oskara (Jaromír Hanzlík), druhého skladníka pana Dominika (Vladimír Hlavatý), Jiřinku (Lenka Termerová) ze zeleniny, Ladu (Kateřina Burianová) z úseku masa, chladnou pokladní Mlynářovou (Božena Böhmová), kolegyni z lahůdek, spontánní Olinku (Hana Maciuchová), zástupce vedoucího prodejny, odměřeného Vilímka (Zdenek Řehoř), a povýšenou brigádnici jeho paní Vilímkovou (Slávka Budínová).Vilímková z pozice manželky zástupce vedoucího komanduje osazenstvo celé prodejny, kromě Anny, která ji vykáže do patřičných míst, a chce si o té situaci promluvit s Karasem, ten ale dělá mrtvého brouka a Anna se rozhodne odejít, ale postaví se za ní osazenstvo prodejny a Karas se za Annu postaví, ale nerad. V prodejně se objevuje plachý zákazník (Petr Haničinec), kterého se Anna ochotně ujímá a poradí mu. Při návratu domů ji kromě dvou dětí, syna Petra (Jan Potměšil) a odměřené a ublížené dcery Míši (Jana Boušková), čeká chamtivá švagrová. Vychází najevo okolnosti negativního vztahu k mužům Anny, totiž bolavého rozchodu s jejím manželem (Josef Langmiler).(sator)
Více informacíEpizody
Řada 1Příběh starého Dominika
Je měsíc květen, osazenstvo prodejny potravin prochází radostně pod tribunou s našimi čelními představiteli na prvního máje. V prodejně zkolabuje důchodce, skladník Dominik (Vladimír Hlavatý), odváží ho do nemocnice. Vychází najevo, že k práci na prodejně má ještě další práci na nádraží, ne však kvůli sobě, ale svým nenasytným příbuzným. Anna po návratu z práce doma nachází rozlítostněného syna, kterému se stýská po tátovi. Karel Brož, nápadník Anny, ji dává najevo, že ji chce i s dětmi, Anna se však bojí, že by děti ztratila. Skladník Oskar s řezníci Ladou se vzali, ta odchází na jinou prodejnu.(sator)
Vítězství prodavačky Kaláškové
Prodavačka Kalášková zjistí, že její manžel má poměr s mladičkou Barborou. Vyhledá si jeho milenku v prodejně s textilem a udělá jí scénu. Po chvíli přiběhne i Kalášek, jehož tam poslala Anna Holubová. Barbora nevybíravými slovy Kaláškovou urazí, a ta s pláčem uteče. Anna se mezitím svěří matce, že má novou známost. Babička ji přemlouvá, aby Karla Brože představila i dětem, z čehož má Anna strach. Kalášková doslova vyžene manžela z bytu, vymění zámky i na chatě a navíc pošle syna Honzíka, aby mu udělal skandál na pracovišti. Kalášek má obrovskou ostudu a chtě nechtě se vrací domů...(TV JOJ)
Příběh učednice Zuzany
Příběh učednice Zuzany
Učednice Zuzana si ráda sem-tam tajně vezme kousek nějakého jídla z regálu. Když však někdo nahryzne šunkovou rolku a z obchodu zmizí láhev koňaku, má již Anna Zuzany plné zuby a musí zasáhnout. V soukromí Anna stráví poprvé večer s Karlem a rozhodne se, že po prázdninách ho představí svým dětem.(TV JOJ)
Příběh dvou pokladních
Příběh dvou pokladních
Pokladní Soňa se seznámí s taxikářem Davidem a brzy se zasnoubí. To se nelíbí její zahořklé a zlomyslné kolegyni Mlynářové, která ji před snoubencem pomluví, že není duševně zdravá. Anna představí Karla své matce a pozve ho, aby těsně před koncem její dovolené přišel za ní a za dětmi na venkov. Setkání Karla a Anniných dětí nedopadne dobře, děti ho přijmou chladně až nepřátelsky, i když jim přiveze drahé dárky.(TV JOJ)
Podobné tituly
O pořadu
Normalizační dílko z dob reálného socialismu referuje o životě a starostech obyčejné prodavačky Anny Holubové a jejích kolegyň z prodejny potravin. V době, kdy byl uveden, byl velmi oblíbený, ostatně jako všechny "Dietloviny", přestože nezakrytě propagoval tehdejší společenské zřízení. Objevovaly se v něm zavádějící scény s plnými pulty potravin a ochotnými prodavačkami, což neodpovídalo realitě. V době vzniku byl soudruhy z dramaturgického dozoru (cenzory) kritizován pro neuspořádaný osobní život hlavní hrdinky.(kikulin)