Žena za pultem
S01E01 - Anna nastupuje
Je leden, těsně po svátcích. Anna Holubová (Jiřina Švorcová) rázná, pragmatická žena s dlouhou praxí vedoucí prodejny, nastupuje do nové práce, jako prodavačka do samoobsluhy do oddělení lahůdek. Přijímá ji vedoucího Karas (Vladimír Menšík), který ji komplimentem říká, že je na hezký ženský, ona odpovídá, že mužský od jistého okamžiku nemůže ani cítit, což dává cosi tušit. Poznává své kolegy: hudrující babi Kubánkovou (Marie Mottlová) z úseku lahví, věčně hladovou Zuzanu (Simona Stašová), skladníka Oskara (Jaromír Hanzlík), druhého skladníka pana Dominika (Vladimír Hlavatý), Jiřinku (Lenka Termerová) ze zeleniny, Ladu (Kateřina Burianová) z úseku masa, chladnou pokladní Mlynářovou (Božena Böhmová), kolegyni z lahůdek, spontánní Olinku (Hana Maciuchová), zástupce vedoucího prodejny, odměřeného Vilímka (Zdenek Řehoř), a povýšenou brigádnici jeho paní Vilímkovou (Slávka Budínová).Vilímková z pozice manželky zástupce vedoucího komanduje osazenstvo celé prodejny, kromě Anny, která ji vykáže do patřičných míst, a chce si o té situaci promluvit s Karasem, ten ale dělá mrtvého brouka a Anna se rozhodne odejít, ale postaví se za ní osazenstvo prodejny a Karas se za Annu postaví, ale nerad. V prodejně se objevuje plachý zákazník (Petr Haničinec), kterého se Anna ochotně ujímá a poradí mu. Při návratu domů ji kromě dvou dětí, syna Petra (Jan Potměšil) a odměřené a ublížené dcery Míši (Jana Boušková), čeká chamtivá švagrová. Vychází najevo okolnosti negativního vztahu k mužům Anny, totiž bolavého rozchodu s jejím manželem (Josef Langmiler).(sator)
Více informacíEpizody
Řada 1Příběh šéfova syna
Vedoucí samoobsluhy Karas věnuje synovi Vendovi za úspěšnou zkoušku z anatomie auto. Anna čeká na Karla, ten však po Jirkově návratu před samoobsluhou není. Karas se dozví, že jeho syn má poměr s kolegyní Petrou, která má malou nemanželskou dceru Kláru. Navíc zjistí, že syn neudělal další zkoušku, protože se nemohl učit – Klárka celou noc plakala. Vezme mu teda klíče od auta a oznámí mu, že je vrátí až po úspěšně složené zkoušce. Karel si uvědomí, že bez Anny nemůže existovat, a přijde za ní. Anna chce pod dojmem jeho příchodu oznámit Jirkovi, že jejich vztah se definitivně skončil. Ten jí však s dětmi přinese dárky k zítřejším narozeninám, a tak se rozchod manželů opět odkládá na neurčito...(TV JOJ)
Svatba lahůdkové Olinky
Olinka připravuje svatbu se starším a usazeným inženýrem Jaromírkem. To jí však nepřekáží, aby se neloučila se svou osudovou láskou, trochu excentrickým motorkářem Fanym. Olinka přemluví Annu, aby přišla na svatbu, a jelikož se Michaela právě zúčastňuje autorské soutěže, Anna jde s Jirkou. Když ho hledá, aby jí odvezl domů, přistihne ho na terase, jak se líbá s nějakou mladou ženou. I když se ho na nic neptá, Jirka zahraje jednu ze svých obvyklých scének a snaží se Anně namluvit, že to dělal jenom proto, aby vzbudil její žárlivost, protože ho jako manžela stále odmítá...(TV JOJ)
Vánoce Anny Holubové
Vánoce Anny Holubové
Anna dostane od vedoucího na starost čtyři nové učně – tři děvčata a jednoho chlapce. Doma Jirkovi neřekne, že ví o jeho novém poměru. Jirka má doprovodit Péťu ze zkoušky malých hokejistů, ale pošle ho domů samotného a jde na schůzku s milenkou. Malého Péťu, který zabloudil, přivede domů příslušník VB. Brzy přijde i Jirka a chválí Michaelinu generální zkoušku, která se však nekonala. Jirka lže i dál, tvrdí, že musel do práce k havárii. Prý ho volali telefonem, ale Michaela ví, že nikdo nevolal a je jeho lží otřesena. Blíží se předvánoční nákupní horečka a zaměstnanci samoobsluhy pracují ze všech sil. Anna se pro příkaz, který dala učni, dostane do sporu se zástupcem vedoucího Vilímkem a on dá šéfovi Karasovi nůž na krk – buď odejde Anna, nebo on. Anna se pevně rozhodne, že Jirku požádá, aby se odstěhoval. Ten nakonec odchází a vyhrožuje, že toho budou všichni litovat...(TV JOJ)
Podobné tituly
O pořadu
Normalizační dílko z dob reálného socialismu referuje o životě a starostech obyčejné prodavačky Anny Holubové a jejích kolegyň z prodejny potravin. V době, kdy byl uveden, byl velmi oblíbený, ostatně jako všechny "Dietloviny", přestože nezakrytě propagoval tehdejší společenské zřízení. Objevovaly se v něm zavádějící scény s plnými pulty potravin a ochotnými prodavačkami, což neodpovídalo realitě. V době vzniku byl soudruhy z dramaturgického dozoru (cenzory) kritizován pro neuspořádaný osobní život hlavní hrdinky.(kikulin)